EnglishItalianPolishRussian

Jak czyścić żelazko w domu?

Metody zapobiegające powstawaniu kamienia w zbiorniku, na podeszwie: nie wlewaj zwykłej wody – zawiera sól, wapno. Do prasowania nadaje się płyn butelkowany lub destylowany;
spuścić odpady po prasowaniu. Niewielka ilość wilgoci spowoduje osad na ścianach;
roztwory zapachowe-dają dobry aromat, nie pozostawiają śladów na częściach urządzenia;
zmiękczacze, które pomagają zrównoważyć zawartość pierwiastków śladowych w kondensacie.W razie potrzeby oczyść sprzęt ze starych plam, osadów wapna.   

      Jak czyścić żelazko, gdy na podeszwie teflonowej lub stalowej pojawiają się plamy, a kawałek tkaniny spala się z prasowania? Według większości producentów urządzenie jest w stanie samodzielnie pozbyć się brudu, ale w praktyce tak nie jest. Częstym błędem jest używanie papieru ściernego, ostrych przedmiotów, metalowych szczotek do rozwiązania problemu. Porzucą panel, pozostawiając mikropęknięcia prowadzące do zniszczenia platformy grzewczej. Z czasem pojawi się korozja, rdza, a urządzenie można wyrzucić. Nie bierz proszku z dużymi, stałymi materiałami ściernymi.

    Jak czyścić powłokę teflonową?Jak czyścić żelazko

    Żelazka teflonowe są cenione za staranne traktowanie tkanin-po podgrzaniu nie uszkadzają jedwabiu, lnu, perkalu, ale dobrze wygładzają wszelkie zmarszczki. Zaszkodzić warstwie trudno, jeśli tak się stało, pomoże:

    ołówek. Specjalny skład chemiczny radzi sobie z osadami, spalonymi włóknami z hukiem. Urządzenie jest podgrzewane, a następnie wyłączane.  Jedz  kilka razy ołówkiem po obszarach problemowych. Po schłodzeniu resztki żelopodobnej mieszaniny są eliminowane szmatką;
klapa naturalnych Tekstyliów jest nasączona rozcieńczonym octem, napędzana przez nią za pomocą dołączonego urządzenia;
roztwór do mycia okien, nadtlenek wodoru. Opary są wycierane środkiem do szyb okiennych, a następnie cząsteczki włókien są usuwane zwilżonym wacikiem. Na koniec krzesiwo substancją do szkła.
     Jeśli część ubrań jest spalona, zeskrobywanie z rozgrzanej powierzchni szpatułką do patelni może być przydatne. Drewniane przedmioty po oczyszczeniu będą musiały zostać wyrzucone – nie można już usunąć z nich żywicy.

    Metody walki
    Platformy wykonane z ceramiki lub metalu są wolne od sadzy i wszelkiego rodzaju osadów w następujący sposób:
sól drobnokrystaliczna-wlewa się na gazetę, przeprowadza się na niej nagrzaną techniką, aż kryształy ciemnieją;
zwilżoną w occie stołowym szmatką  w zanieczyszczonych miejscach;
soda oczyszczona zmieszana z żelem do naczyń nakłada się na pół godziny. Zmyj resztki czystą szmatką;
mydło i mocz. Ciepłe płótno delikatnie przetrzyj mydlaną myjką;
plamy znikną po przetarciu ciepłym acetonem;
zwilż wacik nadtlenkiem, zetrzyj sadzę.
     Metalowe, ceramiczne powłoki są wystarczająco mocne, nie lubią ostrych zadrapań. Podczas procesu należy preferować miękkie gąbki, szczotki, bez żelaznych, ostrych elementów z tworzywa sztucznego.

    Usuwamy kamień od wewnątrz

   Podczas prasowania bielizny gospodynie domowe napotykają kłopoty-wraz z parą, kroplami wylatują znaczne grudki wapienia. Niektóre modele są wyposażone w automatyczne samooczyszczanie – po naciśnięciu przycisku elementy umieszczone wewnątrz czyszczą patynę. Jeśli nie ma funkcji, pomoże:

kwas cytrynowy. Jedna saszetka, nie większa niż 25 gramów, jest rozcieńczana, wlewana do wewnętrznego pojemnika. Włącz funkcję ogrzewania na maksimum, a następnie przycisk „para”. Kontynuuj manipulację, aż kondensacja wyjdzie;
kwas octowy 9% w stosunku od jednego do trzech. Usuwanie wapienia odbywa się podobną metodą.
Na koniec zaleca się przepędzenie odpadów wodą dwa do trzech razy. Nie zbieraj kamienia, jeśli regularnie wykonujesz czynności profilujące.

Firma Sprzątająca „TIMTEM” świadczy usługi w zakresie kompleksowego sprzątania pomieszczeń mieszkalnych, pracowniczych. Szybko, jakościowe, bez problemów-posiadamy niezbędne narzędzia, środki czystości. Zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń już teraz +48 729536569

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Przewiń do góry

Zamów sprzątAnie

Wypełnij formularz, skontaktujemy się błyskawicznie!

Call Now Button