EnglishItalianPolishRussian

Jak czyścić piekarnik – porady dotyczące czyszczenia

Czyszczenie piekarnika to jedna z najbardziej niekochanych, ale niezbędnych czynności do czyszczenia. Jeśli po prostu nie masz dość odwagi, aby umyć piekarnik, sytuacja się pogarsza: brud i tłuszcz gromadzą się, a podczas pracy piekarnik zaczyna dymić. Sugerujemy skorzystanie z jednego z wymienionych prostych sposobów rozwiązania tego problemu.
Ekologiczny
Agresywne związki chemiczne są szkodliwe dla ludzi. Domowe chemikalia mogą wywoływać alergie, a potrawy gotowane w świeżo umytym piekarniku w ten sposób mogą powodować zatrucia. Przy pomocy dostępnych produktów – cytryny i wody – całkiem możliwe jest zmywanie piekarnika z tłustych osadów.
Jak czyścić piekarnik – porady dotyczące czyszczenia od firmy sprzątającej Timtem
Konieczne jest dolanie wody na blachę do pieczenia, dodając tam sok z cytryny. Umieść blachę do pieczenia w piekarniku nagrzanym do 100 stopni na pół godziny. Wytworzona para zmięknie i częściowo rozpuści osady na ścianach. Po ostygnięciu piekarnika wystarczy przetrzeć wewnętrzne powierzchnie i ruszty wilgotną szmatką.
Oszczędny
W zaawansowanych przypadkach można podłączyć dostępne narzędzia z arsenału kuchennego – ocet i sodę. Ocet rozcieńcza się na pół wodą, a wnętrze piekarnika traktuje się tą kompozycją, a następnie na wierzch nakłada się sodę oczyszczoną, która po reakcji z octem zacznie zwalczać osady węgla. Po zakończeniu reakcji, gdy soda zacznie opadać w grudki, należy umyć piekarnik wodą z mydłem.
Możesz natrzeć mydłem do prania (lub użyć płynu do mycia naczyń) i dodać do niego sodę oczyszczoną i ocet. Nałóż powstałą kompozycję na zanieczyszczone powierzchnie, pozostawiając na dwie godziny. Następnie szczoteczką lub gąbką usuń kompozycję i umyj piekarnik do czysta.
Wzmocniony
Będziesz potrzebował ciepłej wody i amoniaku. Piekarnik nagrzewa się do 70-80 stopni i wyłącza. Naczynie z wodą stawiamy na dnie piekarnika, z amoniakiem – na ruszcie. Zamknij drzwi i zostaw na noc. Pod wpływem pary i amoniaku zostaną usunięte najpoważniejsze zanieczyszczenia. Rano wyjmij pojemniki, wywietrz piekarnik i umyj go do czysta.
Agresywny
Jeśli uważasz, że nie możesz obejść się bez specjalnych chemicznych środków, musisz zachować ostrożność podczas ich używania: załóż rękawiczki, otwórz okno lub włącz kaptur.
Lekkie podgrzanie piekarnika przed nałożeniem środka czyszczącego może skrócić czas czyszczenia i wzmocnić działanie chemii gospodarczej.
Środki zapobiegawcze
Jeśli nie chcesz zmieniać starego piekarnika pomocniczego na nowoczesny model z funkcją pirolizy (samooczyszczanie w wysokich temperaturach), nie powinieneś doprowadzać sytuacji do krytycznego punktu. Lepiej jest umieścić w nim pojemnik z gorącym roztworem detergentu lub kwasu cytrynowego natychmiast po użyciu piekarnika, pozostawić na kilka minut przy zamkniętych drzwiach, a następnie umyć. Gąbka melaminowa pomoże usunąć uporczywy brud.
Podczas gotowania użyj folii lub rękawów do pieczenia, aby chronić ściany przed rozpryskiwaniem się tłuszczu.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Przewiń do góry

Zamów sprzątAnie

Wypełnij formularz, skontaktujemy się błyskawicznie!

Call Now Button